سیلیکون فودگرید (Food Grade) و محصولات کودک

سیلیکون فودگرید ( Food Grade ) چیست؟

سیلیکون فودگرید نوعی سیلیکون غیر سمی است که حاوی هیچ گونه ماده شیمیایی مضری نیست و باعث می شود که می تواند برای استفاده در صنایع غذایی کاملا بی خطر باشد.

سیلیکون، عنصر شیمیایی طبیعی است که دارای خاصیت فلزات و غیر فلزات است و بعد از اکسیژن دومین عنصر فراوان در پوسته زمین است. ماده سیلیکون به دلیل مقاوت بالای آن درمقابل حرارت ۷۰- تا ۳۲۰+ درجه سانتیگراد، در بین مواد مشابه، بسیار کاربردی خواهد بود .

سیلیکون دارای انواع مختلفی با کاربردهای مختلف در صنعت، پزشکی و غیره می باشد. سیلیکون مدیکال با قابلیت استفاده در صنایع پزشکی مانند ارتوپدی در ساخت زیره کفش طبی، تولید انواع پدهای خارپاشنه و حتی اعضاء مصنوعی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

سیلیکون فودگرید، کاملا بهداشتی بوده و موارد مصرفی آن شامل موارد این می باشد:silicone

  • بسته بندی های موادغذایی برای فریز کردن
  • قالب های شکلات، شیرینی و کیک پزی
  • و ….

مزایا:

  • بسیار مقاوم در برابر حرارت و پوسیدگی
  • سبک وزن و ساخته شده از یک منبع طبیعی فراوان
  • غیر سمی و بدون بو و فاقد مواد مضر از قبیل بیسفنول آ  (BPA) ، لاتکس ، سرب یا فتالات

شرکت پارس سیلیکون وموفقیت درتولید سیلیکون فودگرید

شرکت تولیدی صنعتی پارس سیلیکون محصولات سیلیکونی و پت های مورد نیاز صنایع دیگر ازجمله صنایع داروسازی را در رﺃس کار خود دارد.

این شرکت که سابقه ۶ ساله در تولید محصولات سیلیکونی دارد کیفیت و نوآوری و بهداشت را سرلوحه کار خود قرار داده است و توانسته در تولید محصول سیلیکون فودگرید موفق به کسب گواهینامه های ایزو شود.

سیلیکون فودگرید در محصولات کودک

سازمان جهانی غذا ودارو (FDA) سیلیکون فودگرید را به عنوان ماده اولیه ایمن برای تولید محصولات کودک تأیید کرده است و این به این معنی است که سیلیکون فودگرید با مواد دیگر واکنش نشان نمی دهد یا در هنگام گرم شدن ترکیبات خطرناک آزاد نمی کند. به همین دلیل می تواند در بسیاری از محصولات کودک مانند پستانک ها و دندانگیر ها و یا حتی اسباب بازی هم مورد استفاده قرار گیرد.

فهرست